klub Taekwon-do
TAipan Historia

Jesteśmy tu dla Was już od ponad 30 lat.

Zawsze blisko Was w ponad 20 lokalizacjach na Dolnym Śląsku!

Historia Klubu Taekwon-do “Taipan” to opowieść o pasji, wytrwałości i nieustannym rozwoju, która zaczęła się w 1993 roku w Wałbrzychu. Klub narodził się z inicjatywy trenera Piotra Gąsiora obecnie pełniącego funkcję Prezesa Polskiej Federacji Taekwon-do i posiadającego stopień mistrzowski 7Dan , który postanowił wprowadzić sztukę walki Taekwon-do do serca tego wspaniałego miasta.

Początki były pełne trudności . Trenerzy, ciężko pracowali, aby znaleźć drogę dla nowych adeptów Taekwon-do. Trudności z dojazdem, konkurencja na rynku i częste zmiany asystentów trenera nie pomagały w realizacji tej wizji.

Taipan Taekwondo sh (1) (1)

W 1994 roku do klubu dołączył do Rajmund Felusiak, kluczowa postać dla dalszego rozwoju „Taipanu”. Jego upór oraz dążenie do doskonalenia się było fundamentem do przyszłego rozwoju klubu . Treningi odbywały się w początkowych latach w Szkole Podstawowej nr 5 w dzielnicy Podgórze. Od 2000 roku sekcję przejmuje Rajmund Felusiak, który posiada już stopień mistrzowski I dan i kieruje klubem do dziś. Od tego momentu wydarzenia biegną już szybko. Następuje zmiana miejsca treningów na dzielnicę Biały Kamień. Po 3 latach zostaje otwarta sekcja również w Mieroszowie. Równolegle w Wałbrzychu następuje rozkwit sekcji.

W 2004 roku trener Felusiak zdaje na II dan.

W 2006 roku powstaje druga sekcja w Wałbrzychu w dzielnicy Podzamcze, oraz Rajmund Felusiak zdaje na III dan

W 2008 roku klub zmienia nazwę na “Klub Taekwon-do Taipan” z racji tego, że zostaje otwarta następna sekcja w Boguszowie-Gorcach.

W 2009 r. zdaje na IV DAN

W 2014 r. na swoje 20-lecie treningów zdaje na V DAN
Dnia 26.10.2019 r. zdaje na swój upragniony VI DAN i obecnie posiada trzeci najwyższy stopień mistrzowski w Polskiej Federacji Taekwondo

W 2019 r. od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski otrzymał brązową odznakę ,,Za zasługi i rozwój dla sportu’’

W 2022 r. z rąk Ministra Sportu i Turystyki otrzymał brązową odznakę ,,Za zasługi dla sportu”

Obecnie “Klub Taekwon-do Taipan” jest uznaną marką, profesjonalizmu i pasji realizowaną przez doświadczonych instruktorów poprzez sekcję działające w wielu miastach, gdzie kształcą się nowe pokolenia adeptów Taekwon-do, przekazując im nie tylko techniczne umiejętności walki, ale także wartości takie jak zachowanie, dyscyplina i pokora.

Doskonale przebiega proces szkolenia instruktorów.

Wśród obiecujących trenerów a zarazem wychowanków klubu należy wymienić m.in. :

Jarosław Włochal IV Dan, który od 2014 r jako samodzielny już trener rozwinął takie sekcję jak Świebodzice , Strzegom i Stare Bobaczowice.

Magdalena Bukalska (Siwińska) III Dan rozwijająca i prowadząca od wielu lat do dnia dzisiejszego sekcję w Wałbrzychu ,

Julia Furtyk III Dan – m.in. Mistrzyni Świata w układach formalnych , doskonale rozwija sekcję w Mieroszowie i Wałbrzychu

Andrzej Cytarzyński II Dan -rozwija sekcję w Żarowie , Jaworzynie Śląskiej i Wałbrzychu

Ewelina Korman I Cup – rozwija sekcję w Jeleniej górze, Kamiennej Górze i Bolkowie

Dariusz Marcinak III Dan – rozwija sekcję w Świdnicy i Kowarach

Alicja Sobota Strzyż I Cup – rozwija sekcję w Jedlinie Zdrój i Głuszycy

Obecnie Klub Taekwondo Taipan realizuję swoją misję m.in. w : Wałbrzychu, Świdnicy, Nowej Rudzie , Strzegomiu, Głuszycy, Jedlinie-Zdrój, Świebodzicach, Bolkowie, Kamiennej Górze, Kowarach, Mieroszowie , Żarowie, Jeleniej Górze, Starych Bogaczowicach i innych. Planowana jest ekspansja na kolejne miejscowości.

Ta nieustanna podróż, pełna wyzwań i ogromu pracy, powoduje , że historia „Klubu Taekwon-do Taipan” to historia pasji, miłości do sztuk walk i niezłomnej determinacji w osiąganiu celów, zarówno na macie, jak i w życiu.